Prowmes

Proente’nin partnerleri için sunduğu ürünlerden biri olan Prowmes, öncelikli olarak kobilerin mevcut üretim yönetim sistemi ihtiyacını karşılamayı hedefliyor. Üretimde verimin artması için gerekli olan verilerin elde edilmesini sağlayan Prowmes, en basit haliyle bu verileri analiz ederek çözüm önerilerine ulaşılmasını sağlıyor.

Adını Proactive Web Based Manufacturing Execution System’in kısaltmasından alanProwmes’in en önemli özelliklerinden biri web tabanlı olması. Bulut teknolojisinin imkanlarından yararlanan Prowmes ile üretim yöneticileri dünyanın her yerinden istedikleri zaman verilere ulaşma şansı buluyor – tam da Prownes’in sloganında iddia edildiği gibi;

“Connect Your Plant Anywhere & Anytime”

Peki, daha detaylı bakacak olursak, Prowmes sistemi kobilere tam olarak ne sağlıyor? Prowmes’i tesislerine entegre eden kobiler,

  • üretim planlarını,
  • operatör kayıtlarını,
  • kaç adet üretim yapıldığını,
  • daha ne kadar yapılması gerektiğini,
  • kaç tane fire verildiğini,
  • kaç tane ürünün sağlam olduğunu,
  • hangi makinenin çalıştığını,
  • hangi makinenin durduğunu telefon, tablet ya da bilgisayarlarından istedikleri zaman takip edebiliyor.

Sürekli ve doğru veri imkanı sunan Prowmes ile iyileştirilmesi gereken noktaları zamanında fark eden yöneticiler, bu sayede üretim sürecini geliştirme şansı yakalıyor.

Hem verimlilik hem üretim takibi artıyor

Prowmes ile kobiler OEE (Overall Equipment Effectiveness), MTBF (Mean Time Between Failures) veya üretim planında gerçekleştirilen değişikliklerden defolu ürünler ve üretilen toplam ürün sayısına kadar çok sayıda bilgiyi canlı olarak izleme imkanı buluyor. Fabrikanın genel durum raporlarına anlık olarak erişen üretim yöneticileri, geriye dönük raporlara da ulaşabiliyor. Böylece karşılaştırma yaparak, hangi ürünlerde ne kadar bir verimlilik elde edildiğini kolayca tespit edebiliyorlar.

Başarılı bir üretim yönetimi süreci sağlayan Prowmes ile kolayca veri toplayabilen yöneticiler, en doğru ihtiyaç analizini elde ediyor. Sonuç olarak en az fire ile üretim yapmanın yanı sıra kaliteli ürünlerle müşteri memnuniyeti sağlıyor. Bu da sadık müşteriler yaratıyor.

İlk kurulum maliyeti = 0

Sistematik raporlama imkanıyla büyük avantaj yaratan Prowmes, maliyet açısından da kobiler için büyük bir fırsat sunuyor. Sistemin kiralanabilir olması sayesinde, ilk kurulum maliyeti oluşmazken, Prowmes’e entegre olan kobiler kısa sürede yapılan harcamaları telafi edecek boyutta kazanç elde etmeye başlıyor.

Prowmes, bilişim teknolojilerinde yazılımın yanı sıra son teknoloji ürünü donanım kullanarak geliştirilmiş bir sistem. Üretimde kaybın veya hammaddenin gereksiz tüketimin önüne geçen Prowmes, hızlı kurulabilmesi ve kolay konfigürasyonu sayesinde büyük kolaylık sunuyor. Ayrıca çok düşük elektrik gücüyle işleme konabilen sistem, enerji tüketimini arttırmaksızın sağladığı raporlar sayesinde ise enerji verimliliği konusunda fayda sağlıyor.

Prowmes ile ilgili daha ayrıntılı bilgiyi http://www.prowmes.com/ adresinden edinebilirsiniz.