Endüstriyel Panel Pc

endüstriyel pc, panel pc, endüstriyel panel pc,

Endüstriyel Panel Pc

Endüstriyel Panel Pc Nedir?

Endüstriyel panel pc, özellikle ticari PC’lerin tasarlanmadığı zorlu mağaza zemin ortamlarına (aşırı sıcaklık, toz, nem, titreşim, güç dalgalanmaları) dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Panel PC ve sıradan masaüstü PC‘ler arasındaki farklar aşağıdaki gibidir:

 1. Genel olarak, titreşime, sıcaklığa, toza ve gürültüye karşı yüksek direnç gösteren sağlam bir raf montaj muhafazasına sahiptirler.
 2. Toz filtreli ağır soğutma fanlarına sahiplerdir.
 3. SMPS, yüksek hata toleranslı ve sağlam devrelerle yapılırlar. Bazı durumlarda, yedek güç kaynağı da kullanılabilir.
 4. CPU ve ilgili yonga setleri anakartın bir parçası değildir. Anakartta ayrı bir CPU Kartı takılıdır.
 5. Anakart, Telekom anahtarları, veri toplama, veri kayıt kartları, vb. Gibi endüstriyel uygulamalar için kartların eklenmesi için çok sayıda ISA ve PCI Yuvaya sahiptir.

Endüstriyel Bilgisayarlar öncelikli olarak proses kontrolü ve / veya veri toplama için kullanılır. Bazı durumlarda, bir endüstriyel PC, dağıtılmış bir işlem ortamında başka bir kontrol bilgisayarının ön ucu olarak kullanılır. Yazılım, özel bir uygulama veya TwinCAT, Wonder Ware, Labtech Notebook ve LabView gibi bir hazır paket için özel olarak yazılabilir temel bir programlama seviyesi sağlamak için kullanılabilir.

Endüstriyel Panel PC‘ler, güvenilirlik, uyumluluk, genişleme seçenekleri ve uzun vadeli tedarik açısından tüketici bilgisayarlarından farklı özellikler sunar.

Endüstriyel pc kasası tipik olarak ev veya ofis bilgisayarlarından daha düşük hacimlerde üretilmekle karakterize edilir. Ortak bir endüstriyel PC kategorisi, 19 inç raf tipi form faktörüdür. Endüstriyel PC’ler tipik olarak benzer performansa sahip benzer ofis tarzı bilgisayarlardan çok daha fazla maliyete sahiptir. Tek kartlı bilgisayarlar ve arka planlar öncelikle Endüstriyel PC sistemlerinde kullanılır. Bununla birlikte, endüstriyel PC’lerin çoğunluğu COTS anakartlar ile üretilmektedir.

Endüstriyel dokunmatik pc‘nin bir alt kümesi, anakart ve diğer elektronik cihazlarla aynı muhafazaya tipik olarak bir LCD ekranın dâhil edildiği Panel PC‘dir. Bunlar genellikle panele monte edilir ve genellikle kullanıcı etkileşimi için dokunmatik ekranları içerir. Çevresel sızdırmazlığı olmayan düşük maliyetli modellerde, ön panelde su geçirmez olacak şekilde IP67 standartlarına sıkı sıkıya getirilmiş ağır hizmet modelleri ve tehlikeli ortamlara kurulum için patlamaya dayanıklı modeller de bulunmaktadır.

panel pc, panel bilgisayar, fabrika bilgisayarı,

Endüstriyel Panel PC’lerin Genel Özellikleri

Neredeyse tüm endüstriyel panel bilgisayarlar, tesis zemini gerilmeleri için kurulu elektronik aksamlar için kontrollü bir ortam sağlama felsefesine sahiptir. Elektronik bileşenler kendileri tipik ticari bileşenlerden daha yüksek ve düşük çalışma sıcaklıklarına dayanma yeteneklerine sahiptir.

 • Tipik ofis bilgisayarı ile karşılaştırıldığında daha ağır metal konstrüksiyon ile muhafaza edilir.
 • Çevrelerinde (19″ raf, duvar montajı, panel montajı vb.) Montaj için gerekli koşulları içeren kutu form faktörü bulunur.
 • Hava filtreli ek soğutma gerektirir.
 • Normal PC’lerden daha geniş çalışma sıcaklığı aralığına sahiptir. En geniş sıcaklık Aralığı -40 ila 75 ° C’dir
 • Hava, sıvı gibi alternatif soğutma yöntemlerine sahiptir.
 • Genişletme kartı tutma ve desteği mevcuttur.
 • Gelişmiş EMI filtreleme ve contalama kullanılır.
 • Toz geçirmez, su spreyi veya daldırma deliği gibi gelişmiş çevre koruması bulunur.
 • Mühürlü MIL-SPEC veya Dairesel-MIL konnektörleri mevcuttur.
 • Daha sağlam denetimler ve özellikler içerir
 • Yüksek dereceli güç kaynağına sahiptir.
 • Kilitleme kapıları kullanılarak kontrollü erişim sağlanır.
 • Giriş kapaklarının kullanımıyla G / Ç’ye kontrollü erişim sağlanır.
 • Yazılım kilitleme durumunda sistemi otomatik olarak sıfırlamak için bir watchdog zamanlayıcının dahil edilebilir.

Endüstriyel Otomasyonda Kullanılan Endüstriyel PC Türleri

Sanayi sektörü, Endüstri 4.0 konseptinin etkisini giderek daha fazla yaşıyor. İş akışını optimize etmek, bakım veya üretimde tasarruf sağlamak ya da yeni otomasyon fırsatlarını araştırmak için olsun, endüstriyel otomasyon ve altta yatan teknolojinin operasyonlarınızı artırabilmesinin birçok yolu vardır.

Endüstriyel otomasyon, bilgisayar ve bilişim teknolojilerini kullanan teknik süreçlerin otomasyonu. Altta yatan teknolojiler hızla geliştikçe ve çalışma hayatımızın daha fazla alanına sızarak önem kazanıyor. Endüstriyel otomasyon terimi, cihazlar, makineler veya teknik tesisler elektrik, pnömatik, hidrolik veya mekanik ekipman yardımı ile otomatik olarak çalıştığında kullanılır. Makine ekipmanı insani hareketlerin yerini alır. Sistem, bu durumda, üç bileşenden oluşur.

fonksiyonlu panel pc, kaliteli panel pc, endüstriyel pc, endüstriyel pc türleri,panel pc, panel pc türleri, panel pc çeşitleri, endüstriyel pc 2, endüstiyel pc çeşitleri,endüstriyel pc, endüstriyel panel pc, endüstriyel bilgisayar, endüstride bilgisayar,

 • Bir teknik tesis veya dönüşüm veya üretim, dönüştürme veya malzeme ya da enerji nakli gibi teknik bir süreci gerçekleştiren makineler.
 • Makinelerden bilgi işleyen bir bilgisayar veya bir iletişim sistemi. Teknik olaylarla ilgili verileri toplar, hesaplar ve sunar. Aynı zamanda personelin teknik süreçleri kontrol etmesi için gerekli arayüzü sağlar.
 • Teknik süreçleri ilgili arayüzler aracılığıyla gözlemleyen, kontrol eden ve etkileyen kontrol personeli, herhangi bir aksaklık olması durumunda süreci ayarlar.
 • Amaç, mümkün olduğunca insan emeği müdahale ve tehlikeli montaj süreçlerini otomatik makine işçiliğiyle değiştirmektir.
 • Endüstriyel ortamlarda, bilgisayarın dayanıklılık, şok, titreşim, sıcaklık, basınç, mesafe, nem, sıvıya maruz kalma, toz ve diğer birçok çevresel değişken gibi endüstriyel pc seçimini etkileyen çok sayıda faktör vardır.

MİNİ ENDÜSTRİYEL DOKUNMATİK TOUCH PANEL PC BİLGİSAYAR

Bu yazıyı paylaş